Przeciwpożarowe bramy przesuwne

Zapytaj o wycenę Prospekty i dokumentacja
Bramy przesuwne FST

Bramy przesuwne FST

Bramy przesuwne FST, Bramy skrzydłowe DFT

Bramy przesuwne FST, Bramy skrzydłowe DFT

Przeciwpożarowe bramy przesuwne do niezawodnej ochrony obiektów

 

csm_logo_zloty-medal_400x413_9490176d11

Firma Hörmann dostarcza niezawodne bramy przesuwne w wersji 1- i 2-skrzydłowej do wszystkich obiektów – w zależności od obciążenia ogniowego. Konstrukcje przeciwpożarowe są badane według normy PN EN 1634-1 oraz posiadają Aprobatę Techniczną i Certyfikat Zgodności wydany przez Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie.

Przeciwpożarowe bramy przesuwne pełniące także funkcję dymoszczelną są dodatkowo badane według normy PN EN 1634-3. Bramy te zaleca się montować w obiektach, w których przebywa i przemieszcza się dużo ludzi, aby chronić użytkowników przed ogniem i rozprzestrzenianiem się trujących gazów pożarowych.

Przechodzenie ludzi przez bramę lub przejeżdżanie małymi wózkami transportowymi ułatwiają drzwi przejściowe/ewakuacyjne wbudowane w przesuwnej bramie przeciwpożarowej. Drzwi przejściowe/ewakuacyjne są ze względów bezpieczeństwa przeciwpożarowego wyposażone w górny samozamykacz z prowadnicą.

Więcej informacji podano na stronach prospektu oraz w danych montażowych.

 

Powody, dla których warto wybrać przeciwpożarowe bramy przesuwne Hörmann

1 Efektowny wygląd bramy

hoermann_de_produkte_industrietore_feuerschutz_schiebetore_gute_gruende_1Bramy przesuwne Hörmann zawdzięczają swój nowoczesny wygląd elementom, których przymyk wykonano z zastosowaniem opatentowanego rowka w kształcie litery V bez widocznych połączeń śrubowych. Dużą stabilność bramy zapewnia zazębiający się nasadowy profil labiryntowy. Elementy o grubości jedynie 72 mm, płasko klejone na całej powierzchni, są ze sobą połączone w układzie szeregowym za pomocą gwintowanych wkrętów. Taka konstrukcja pozwala uzyskać stabilną płytę bramy, charakteryzującą się równoległym wykonaniem styków poszczególnych elementów o idealnie równej szerokości. W bramach o wysokości do 9 m poszczególne elementy są produkowane z całego arkusza blachy, bez widocznych spoin. Ta technologia pozwala uzyskać efektowny wygląd bramy.

2 Precyzyjnie prowadzona płyta bramy


hoermann_de_produkte_industrietore_feuerschutz_schiebetore_gute_gruende_2Cylindryczna rolka bieżna i stabilna rolka prowadząca w połączeniu z opatentowaną szyną bieżną gwarantują optymalne rozłożenie sił. Łożyskowane okucie zawieszające gwarantuje cichą pracę i łatwą obsługę bramy. Szyna bieżna może być precyzyjnie regulowana w 3 płaszczyznach za pomocą śrub regulacyjnych. Dzięki zastosowaniu przysłony szyny bieżnej w kolorze płyty bramy uzyskuje się wyjątkowo harmonijny wygląd całości.

3 Bez przylgi i profilu wpustowego

hoermann_de_produkte_industrietore_feuerschutz_schiebetore_gute_gruende_3_08012016

csm_Nur-bei-Hormann-PL_32bcd020cbOdporna wersja Pearlgrain

Do obiektów o szczególnie wysokich wymaganiach oferujemy bramę przesuwną z wbudowanymi drzwiami w wersji Pearlgrain. Ten rodzaj powierzchni jest bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne podczas eksploatacji i montażu. Wersja ocynkowana szczególnie nadaje się do zastosowania w halach magazynowych i często użytkowanych strefach budynków. Maskownica, skrzynka przeciwwagi i profile mają gładką powierzchnię. Opcjonalnie istnieje możliwość wykonania powierzchni Pearlgrain w dowolnym kolorze wg palety RAL.

4 Z komfortowym napędem

hoermann_de_produkte_industrietore_feuerschutz_schiebetore_gute_gruende_4_08012016csm_Nur-bei-Hormann-PL_32bcd020cbPołączenie przesuwnej bramy ze stali lub stali nierdzewnej z napędem SupraMatic HT umożliwia szybkie otwieranie i zamykanie bramy podczas codziennej eksploatacji. Komfortową obsługę zapewnia sterownik na przycisk, sterownik na klucz lub nadajnik zdalnego sterowania. W razie pożaru opatentowany mechanizm odblokowuje napęd. Następnie brama zamyka się z wykorzystaniem przeciwwagi. Istnieje też możliwość wyposażenia napędu SupraMatic HT w opcjonalne zewnętrzne sterowanie 360 i wiele innych funkcji.

Kontakt z Autoryzowanym Partnerem

tel 18 444 36 60 biuro@eurobrama.pl