Segmentowe bramy garażowe

Zapytaj o wycenę Prospekty i dokumentacja
Teaser Garagen Sectionaltore PL

Garażowe bramy segmentowe

EBD_Garazowe_bramy_segmentowe

Garażowe bramy segmentowe

85270-Check-Sectional-PL-1

Lista kontrolna bezpieczeństwa

Bramy segmentowe – Wymarzona brama najwyższej jakości

 

csm_ZOTO_-_JPEG_2ca5f3cf56
csm_bmr2014srebrna_fa0622e452

Bramy segmentowe firmy Hörmann wykonane są z materiałów najwyższej jakości, zapewniają bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Bramy segmentowe dzięki temu, że otwierają się pionowo, oszczędzają miejsca przed i wewnątrz garażu. Dodatkowym atutem jest fakt, że do dyspozycji pozostaje całe światło przejazdu. Bramy segmentowe można zastosować w każdej sytuacji montażowej – kształt otworu do garażu nie gra żadnej roli. Niezależnie od tego, czy nadproże ma formę prostokątną czu skośną lub jest zakończone łukiem – brama segmentowa pasuje w każdej sytuacji. Dzięki swojej konstrukcji idealnie nadają się do remontowanych garaży.

Szczegółowe informacje podano w prospekcie obok. Oczywiście indywidualną poradą służą także partnerzy firmy Hörmann.

Proponujemy wypełnić listę kontrolną bezpieczeństwa i upewnić się, czy stara brama garażowa spełnia aktualne wymogi bezpieczeństwa.

 

Powody, dla których warto wybrać garażowe bramy segmentowe Hörmann

1 Niemiecka jakość marki

gute-Gruende-Thermoplus-ThermoPro-1Wszystkie komponenty bram i napędów są konstruowane i produkowane przez firmę Hörmann, co gwarantuje ich stuprocentową kompatybilność, a dla bezpieczeństwa naszych Klientów – badane i certyfikowane przez niezależne i akredytowane instytucje. Produkcja odbywa się w Niemczech zgodnie z systemem zarządzania jakością DIN ISO 9001, a wyroby wytwarzane w tym systemie spełniają wszelkie wymagania europejskiej normy PN-EN 13241-1. Nasi wysoko wykwalifikowani pracownicy stale pracują nad rozwojem nowych produktów, udoskonalaniem starych i dopracowywaniem szczegółowych rozwiązań. W ten sposób powstają na rynku patenty i jedyne w swoim rodzaju rozwiązania.

2 Bramy garażowe dla pokoleń

GG-NeutralProdukty seryjne poddawane są próbom wytrzymałościowym, co pozwala na osiągnięcie najwyższej jakości marki Hörmann. Nowatorskie rozwiązania techniczne i bezkompromisowy system zapewnienia jakości – to dzięki nim udzielamy 10 lat gwarancji na wszystkie bramy segmentowe i 5 lat na napędy Hörmann.*

 

* Szczegółowe warunki gwarancji są dostępne na stronie www.hormann.pl

3 Pod kątem przyszłości

gute-Gruende-Thermoplus-ThermoPro-3Hörmann jest przykładem dla innych. Dlatego od 2013 roku firma pokrywa 40 % zapotrzebowania na energię ze źródeł ekologicznych i zamierza kontynuować ten proces w następnych latach. Jednocześnie, dzięki wdrożeniu inteligentnego i certyfikowanego systemu zarządzania energią, ogranicza rocznie emisję wielu ton CO2. Oprócz tego firma Hörmann ma w swojej ofercie wyroby dla budownictwa realizowanego zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju. Więcej o działalności firmy Hörmann na rzecz środowiska naturalnego znajdą Państwo w prospekcie „Gramy w zielone”.

4 Pełna harmonia

hoermann_de_produkte_garagentore_garagen_sectionaltore_gute_gruende_1[1] Równe odstępy między przetłoczeniami i niewidoczne łączenia segmentów w bramach z przetłoczeniami
Bramy garażowe Hörmann charakteryzują się idealnie równym rozłożeniem przetłoczeń [A]. Segmenty bramy mają taki kształt, że przy zamkniętej bramie łączenia segmentów są praktycznie niewidoczne. Warto dokonać porównania!

 

Na życzenie oferujemy praktyczne drzwi boczne z równomiernie rozłożonym wzorem pasującym do wzoru garażowej bramy segmentowej.

 

[2] Nierówne odstępy między przetłoczeniami [B], [C] w bramach innych producentów, spowodowane zastosowaniem segmentów różnej wysokości i widocznymi łączeniami segmentów. Rezultat – niespójny wygląd powierzchni bramy.

 

[3] Równomierne rozłożenie kasetonów
Harmonijny wygląd całej powierzchni bram segmentowych Hörmann uzyskano dzięki zachowaniu równych odstępów między poszczególnymi kasetonami [D] w pionie. Umożliwia to równa wysokość wszystkich segmentów bramy. Kasetony w ramach jednego segmentu są także ułożone w równych odstępach poziomych. Efekt – spójny wygląd całej bramy.

 

Na życzenie oferujemy drzwi boczne, w których podział segmentów jest dokładnie taki sam jak w garażowej bramie segmentowej.

 

[4] Nierówne rozłożenie kasetonów [E], [F] w bramach innych producentów, spowodowane zastosowaniem segmentów różnej wysokości . Rezultat – niespójny wygląd powierzchni bramy.

5 Identyczny wygląd ościeżnicy i płyty bramy

hoermann_de_produkte_garagentore_garagen_sectionaltore_gute_gruende_2csm_Nur-bei-Hormann-PL_32bcd020cb
Na harmonijny wygląd całej bramy składa się wiele różnych szczegółów: wykończenie przysłony wyrównującej nadproże [1] jest zawsze dopasowane optycznie do segmentów bram – tych w białym kolorze, jak i z każdym innym rodzajem powierzchni. Po prostu wszystko do siebie pasuje. Ościeżnice boczne [2] są standardowo oferowane z białą powierzchnią Woodgrain. Do bram z powierzchnią Sandgrain, Silkgrain i Decograin oferujemy opcjonalne maskownice ościeżnic o powierzchni dopasowanej do segmentów bramy. Maskownice ościeżnic w bramach Micrograin mają gładką powierzchnię Silkgrain.  

 

Do kolorowych bram segmentowych oraz bram z powierzchnią Decograin oferujemy opcjonalne maskownice ościeżnic [2] , których rodzaj powierzchni i kolor względnie okleina jest dopasowana do segmentów bramy. Przysłona wyrównująca nadproże [1] jest w takim przypadku zawsze taka sama jak powierzchnia i kolor lub okleina segmentów bramy.

6 Zlicowana przysłona wyrównująca nadproże

hoermann_de_produkte_garagentore_garagen_sectionaltore_gute_gruende_3Ta zlicowana przysłona stosowana w bramach LPU jest najbardziej eleganckim rozwiązaniem, gdyż w niewidoczny sposób zakrywa przejście między płytą bramy a nadprożem.
Gdy brama jest zamknięta, jej górny segment przylega do przysłony, które razem tworzą jedną płaszczyznę.

7 Powierzchnie Decograin – wierna imitacja drewna

hoermann_de_produkte_garagentore_garagen_sectionaltore_gute_gruende_4Okleina foliowa z tworzywa sztucznego z zewnętrznej strony bramy jest odporna na działanie promieni UV i wiernie oddaje naturalny charakter drewna, natomiast szlachetna okleina w kolorze antracytowym z efektem metalicznym dodaje bramie elegancji. Specjalnie zabezpieczona powierzchnia pozwala długo utrzymać atrakcyjny wygląd 6 oklein Decograin.

8 Optymalna długotrwała ochrona

hoermann_de_produkte_garagentore_garagen_sectionaltore_gute_gruende_5Stopa ościeżnicy, wykonana z tworzywa sztucznego oraz wysoka na 4 cm, jest odporna na uszkodzenia, zakrywa ościeżnicę w miejscu narażonym na powstawanie rdzy i trwale zabezpiecza bramę przed ewentualną korozją. W przeciwieństwie do konkurencyjnych rozwiązań ta długotrwała ochrona jest skuteczna nawet w przypadku długo utrzymującej się wilgoci.
Poza tym stopa ościeżnicy tworzy razem z uszczelką progową bardzo estetyczne zakończenie bramy.

9 Efektywna izolacyjność cieplna

hoermann_de_produkte_garagentore_garagen_sectionaltore_gute_gruende_6csm_Nur-bei-Hormann-PL_32bcd020cb

W sytuacji, gdy garaż jest bezpośrednio połączony z domem, zawsze zaleca się instalację dobrze ocieplonej bramy garażowej. ThermoFrame firmy Hörmann polepsza właściwości termoizolacyjne bram segmentowych LPU.
Czarny profil z tworzywa sztucznego, który montuje się razem z ościeżnicą bramy, zapewnia termiczne oddzielenie ościeżnicy od ściany budynku i zwiększa izolacyjność nawet o 15 %*. Opcjonalna ościeżnica ThermoFrame jest oferowana do wszystkich bram segmentowych Hörmann.

 

* Dotyczy ocieplanej garażowej bramy segmentowej LPU o wymiarach: 5000 × 2125 mm

10 Praktyczne rozwiązania

hoermann_de_produkte_garagentore_garagen_sectionaltore_gute_gruende_7

csm_Nur-bei-Hormann-PL_32bcd020cbWbudowane drzwi przejściowe bez wystającego progu zwiększają komfort użytkowania, zmniejszając choćby ryzyko potknięcia. Zapewniają też możliwość wyprowadzania rowerów i narzędzi ogrodniczych z garażu bez konieczności otwierania całej bramy. Wysokość progu ze stali nierdzewnej wynosi na środku jedynie 10 mm, a na krawędziach 5 mm, co znacznie ułatwia przejeżdżanie i zmniejsza ryzyko potknięcia.

11 Wyższy poziom bezpieczeństwa

selbstverstaendlich__mehr_sicherheitcsm_Nur-bei-Hormann-PL_32bcd020cbNieproszeni goście nie mają szans po napotkaniu na automatyczną bramę segmentową Hörmann. Ta brama garażowa podczas zamykania automatycznie rygluje się w prowadnicy, skutecznie zabezpieczając przed podważeniem. Opatentowane ryglowanie działa mechanicznie, a więc – w przeciwieństwie do konkurencyjnych napędów – jest skuteczne także w razie awarii zasilania.

12 System zdalnego sterowania radiowego – bezpieczeństwo potwierdzone certyfikatem

zertifizierte_Sicherheitcsm_Nur-bei-Hormann-PL_32bcd020cbDwukierunkowy, wyjątkowo bezpiecznie kodowany system sterowania radiowego BiSecur do napędów bram garażowych i wjazdowych wykorzystuje nowatorską technologię przyszłości do komfortowej i bezpiecznej obsługi bram garażowych, bram wjazdowych, oświetlenia i wielu innych produktów.

 

Nowo zaprojektowany i wyjątkowo bezpieczny system kodowania BiSecur, charakteryzujący się stabilnym zasięgiem odpornym na zakłócenia, gwarantuje maksymalne zabezpieczenie wysyłanego sygnału sterowania radiowego przed skopiowaniem przez niepowołane osoby. System został przetestowany i certyfikowany przez ekspertów ds. bezpieczeństwa z Uniwersytetu Ruhr w Bochum i jest tak samo bezpieczny, jak bankowość elektroniczna.

13 Komfortowy odczyt położenia bramy

komfortabel_abfrageJuż nigdy więcej nie będziecie Państwo musieli sprawdzać, czy brama na pewno jest zamknięta. Wystarczy naciśnięcie przycisku, by po kolorze diody LED na nadajniku HS 5 BS rozpoznać, czy brama do garażu jest zamknięta. Ponowne naciśnięcie przycisku umożliwia zamknięcie bramy*. Nie można bardziej wygodnie i bezpiecznie sterować bramą.

 

Nasza nowa aplikacja ** w połączeniu z bramką LAN / WLAN Hörmann BiSecur umożliwia wygodne sterowanie napędami do bramy garażowej i wjazdowej Hörmann, drzwiami zewnętrznymi Hörmann*** i innymi urządzeniami za pomocą smartfona lub tabletu.

 

* Jeżeli brama znajduje się poza zasięgiem wzroku, do jej obsługi wymagana jest instalacja dodatkowej fotokomórki.
** Dla systemów operacyjnych iOS i Android
*** Z wyposażeniem specjalnym

14 Nagrodzone wzornictwo

ausgezeichnetes_designOprócz ciekawej stylistyki w kolorze czarnym lub białym, nowe ekskluzywne nadajniki BiSecur charakteryzują się eleganckim i ergonomicznym kształtem. Nadajniki Hörmann BiSecur z opcjonalną błyszczącą powierzchnią, przypominającą wykończenie lakierem fortepianowym, otrzymały renomowaną nagrodę Reddot Design Award za wyjątkową stylistykę.

Kontakt z Autoryzowanym Partnerem

tel 18 444 36 60 biuro@eurobrama.pl